010 - 280 7080 | info@hollandfit.nl
Actueel
08.08.2011
Strengere Arbeidsinspectie in 2012?
De Arbeidsinspectie gaat werkgevers en medewerkers dichter op de huid zitten.
Het doel is de arbeidsomstandigheden in bepaalde sectoren te verbeteren. De dienst waarschuwt harder op te treden bij het overtreden van regels voor veilig werken. Het strengere beleid van minister Henk Kamp (Sociale Zaken) maakt het mogelijk hogere boetes op te leggen.
Werkgevers die de regels overtreden na een waarschuwing, kunnen vanaf juli 2012 dan ook boetes van duizenden euro’s verwachten. De inspectiedienst wil ook medewerkers meer wijzen op de eigen verantwoordelijkheid. Een boete wordt verdubbeld wanneer de organisatie een tweede keer in de fout gaat. Bij een derde keer kunnen de werkzaamheden worden stilgelegd. Nu geldt dat laatste alleen bij een direct gevaar voor de gezondheid.
Straks wordt stillegging ook toegepast in situaties die op langere termijn schadelijk zijn. De dienst benadrukt dat organisaties eerst een waarschuwing ontvangen en ook de kans krijgen alles in orde te maken.
Nieuws | :
18.05.2012
Tip van de dag
Wist je dat... Voldoende beweging helpt om de stofwisseling te verbeteren?
15.05.2012
Stadsmens beweegt meer dan dorpsbewoners
Functionele verplaatsing leidt tot 15 minuten meer beweging per dag.
14.05.2012
De meest aantrekkelijke werkplek van 2012
Ondanks de daling ten op opzichte van 2011 blijkt 'het ziekenhuis' opnieuw in trek.
10.05.2012
Verschil in vermoedelijke en daadwerkelijke pensioensleeftijd
Naast de fysieke omstandigheden speelt ook de mentale belasting een rol.














