010 - 280 7080 | info@hollandfit.nl

Actueel

21.12.2011

Stress en enthousiasme gaan hand in hand

Werkstress leidt niet tot demotivatie blijkt uit Belgisch onderzoek.

Bijna één op vijf medewerkers is gedemotiveerd. Dat komt naar voren uit de Zen Barometer 2011 van de Belgische HDP-AristA groep. Tevens blijkt dat werkstress er niet toe leidt dat mensen minder enthousiast zijn.

De belangrijkste conclusies zijn:

  • 90 procent van de HR-managers beweert enthousiast te zijn op het werk. Van de medewerkers is dat 70 procent.
  • 17 procent van de medewerkers is gedemotiveerd. Van dat percentage beweert 70 procent veel tot heel veel stress te ervaren.
  • Eén op de vijf respondenten meent onvoldoende bestand te zijn tegen de stress waaraan hij blootstaat. Die stressbestendigheid staat volledig los van het stressniveau.
  • 43 procent van de deelnemers aan de enquête is van mening meer stress te hebben dan in dezelfde periode verleden jaar. Voor 45 procent is het stressniveau gelijk gebleven.
  • Een doeltreffende interne communicatie en een goede relatie met de direct leidinggevende spelen een belangrijke rol in het enthousiasme van medewerkers.


Top drie stressfactoren bij medewerkers:
1. Het werktempo en de hoeveelheid werk
2. De mentale belasting
3. De emotionele belasting

Top drie stressfactoren bij HR-professionals en managers:
1. Het werktempo en de hoeveelheid werk
2. De emotionele belasting
3. De werkorganisatie.

Bekijk het volledige rapport

Nieuws | :
18.05.2012

Tip van de dag

Wist je dat... Voldoende beweging helpt om de stofwisseling te verbeteren?
15.05.2012

Stadsmens beweegt meer dan dorpsbewoners

Functionele verplaatsing leidt tot 15 minuten meer beweging per dag.
14.05.2012

De meest aantrekkelijke werkplek van 2012

Ondanks de daling ten op opzichte van 2011 blijkt 'het ziekenhuis' opnieuw in trek.

10.05.2012

Verschil in vermoedelijke en daadwerkelijke pensioensleeftijd

Naast de fysieke omstandigheden speelt ook de mentale belasting een rol.

Contact Info of vraag